O mnie

O mnie

Dziedziną facility managementu (FM) zainteresowałem się ponad dekadę temu, kiedy pojęcie to nie było jeszcze w Polsce powszechnie znane i rozumiane. Można więc powiedzieć, że współtworzyłem adaptację branży na polskim rynku.

Doświadczenie zdobywałem pracując jako inżynier w japońskiej firmie dostarczającej komponenty do branży automotive, gdzie poznałem zachodnią perspektywę spojrzenia na tematykę FM i zdobyłem ogromną wiedzę. Byłem odpowiedzialny za utrzymanie nieruchomości grupy obiektów biurowych i produkcyjnych, a następnie koordynowałem realizację wszystkich instalacji, transferu maszyn ze starej lokalizacji i przenoszenia innych instalacji do nowej fabryki w Niepołomicach. Duża odpowiedzialność, potężne doświadczenie i ogromna satysfakcja z sukcesu.

Po kilku latach pojawiła się oferta zatrudnienia w jednym z pierwszych obiektów biurowych krakowskiego dewelopera jako facility manager, co okazało się decydującym zwrotem w mojej karierze. Jako dyrektor operacyjny, stanąłem na czele grupy technicznej i rozwijających się grup serwisowych, która następnie ewoluowała w oddzielną markę FM Solution.

Zaczynaliśmy na rynku małopolskim z kilkunastoosobowym zespołem a dziś jesteśmy rozpoznawani w całej Polsce, świadcząc usługi w ramach kilkusetosobowego zespołu wysokiej klasy specjalistów. Od 6 lat mam przyjemność stać na czele firmy, współpracować ze wspaniałymi ludźmi i być odpowiedzialnym za kierunek rozwoju i wpływ na branżę. To wielka wartość i ogromna satysfakcja. Były to lata pełne wyzwań, nieustającego uczenia się, rozwijania relacji z ludźmi na każdym poziomie i doskonalenia umiejętności zarządzania. Wszystko po to, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów.

Dziś odpowiadamy za skomplikowaną obsługę techniczną budynków – biur, powierzchni przemysłowych i logistycznych całej Polsce – w zakresie serwisowania instalacji specjalistycznych, a także projektowania i wykonawstwa systemów HVAC, Fire & Security oraz BMS.