Facility management obiektów przemysłowych i produkcyjnych - dlaczego warto?

Przez w
245
Facility management obiektów przemysłowych i produkcyjnych - dlaczego warto?

Co jest najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania obiektów przemysłowych, takich jak hale czy zakłady produkcyjne? Bezpieczeństwo i komfort zatrudnionych w nich osób oraz ciągłość pracy, gwarantująca wydajność i rentowność. Dzięki profesjonalnej obsłudze technicznej budynku znacznie łatwiej jest zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia incydentu, który mógłby spowodować, np. spadek mocy wytwórczej na linii produkcyjnej.

Zakłady przemysłowe to przeważnie duże kompleksy, wymagające stałej kontroli i ochrony, zarówno pod kątem bezpieczeństwa pracowników przebywających na terenie produkcyjnym, jak i w zakresie prawidłowego, bezawaryjnego funkcjonowania obiektu. Myśląc o wyborze partnera z zakresu facility managementu warto zwrócić uwagę na doświadczenie danej firmy w obsłudze obiektów wielkopowierzchniowych, a także czy dana firma realizuje usługi zgodnie z najwyższymi standardami i według przyjętych na rynku norm. Powinno być to potwierdzone certyfikatami, np. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018. Z racji tego, iż branża wytwórcza podlega postępującej automatyzacji i ciągłemu dynamicznemu rozwojowi technologicznemu, konieczne jest aby partner z obszaru FM mógł pochwalić się znajomością nowoczesnych rozwiązań technicznych, serwisowych i informatycznych.

Jakich usług oczekiwać można w ramach kompleksowej obsługi technicznej obiektów przemysłowych i produkcyjnych? Firma pełniąca rolę Facility Managera dba o stan budynku – wykonuje naprawy, usługi „złotej rączki”, przeglądy, inspekcje oraz konserwacje, a także realizuje zlecenia z zakresu instalacji (np. wentylacji, klimatyzacji), automatyki budynkowej, serwisu technicznego, w tym napraw, przeglądów, audytów, inspekcji i konserwacji, a także modernizacji wszelkich instalacji budynkowych. Doświadczone firmy FM oferują również usługi modernizacji i przebudowy powierzchni i doradztwa technicznego. W ramach regularnej obsługi realizują dostawy materiałów eksploatacyjnych, czy paliwa do agregatów. 

W razie nieoczekiwanych zdarzeń, firma z zakresu facility managementu pełni także rolę pogotowia (np. technicznego / energetycznego) w trybie 24h / 7dni. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia specyfiki pracy w zakładach produkcyjnych, które bardzo często funkcjonują nieprzerwanie w trybie zmianowym.

Jak powszechnie wiadomo, znacznie łatwiej jest zapobiegać wszelkim awariom niż niwelować ich skutki. Ta zasada ma szczególne zastosowanie w branży przemysłowej, w kontekście ciągłości pracy linii produkcyjnych.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)