Jak utrzymać czystość w biurze?

Przez w
340
Jak utrzymać czystość w biurze?

Biuro to wizytówka firmy, która buduje jej wizerunek w oczach klientów oraz pracowników. Aby miejsce pracy dobrze się prezentowało, nie może być jedynie ładnie wyremontowane, musi być także utrzymane w czystości. Często wydaje się to kwestią prozaiczną, przez co nie przywiązujemy do tego odpowiedniej wagi. W utrzymaniu stałego porządku w miejscu pracy może pomóc nam serwis sprzątający. Dlaczego warto regularnie korzystać z jego usług?

Profesjonalizm i doświadczenie

Profesjonalna firma sprzątająca ma bogatą wiedzę wynikającą ze szkoleń oraz doświadczenie związane z wieloletnim utrzymywaniem czystości w biurowcach. Serwis oferuje nie tylko podstawowe usługi, takie jak: odkurzanie i zmywanie podłóg czy przetarcie blatów biurek. Ponadto, doświadczeni pracownicy nie uszkodzą sprzętów i mebli znajdujących się w siedzibie. Firma sprzątająca zna także wszystkie zakamarki biura, do których warto zajrzeć, a o których nie pomyśli niewyspecjalizowany pracownik. Zastanów się, jak często w twoim biurze czyszczony jest ekspres do kawy? Kiedy ostatnio zostały wyprane firmowe meble?

Szerokie spektrum usług

Profesjonalna firma utrzymująca czystość, poza podstawowymi porządkami, oferuje w biurach takie usługi, jak:

  • sprzątanie firmowej kuchni lub stołówki, 
  • sprzątanie łazienek oraz uzupełnianie zapasów artykułów higienicznych,
  • czyszczenie sprzętów biurowych,
  • odkurzanie oraz pranie dywanów i wykładzin,
  • podlewanie roślin,
  • czyszczenie i pranie mebli biurowych.

Niektóre firmy mają w swojej ofercie także usługi niestandardowe, takie jak:

  • dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja,
  • prace alpinistyczne, np. mycie okien i elewacji budynku,
  • okresowe porządki, np. usuwanie śniegu z dachu, pielęgnacja zieleni. 

Specjalistyczne sprzęty

Kolejnym powodem, dla którego warto, przynajmniej kilka razy do roku, korzystać z usług serwisu sprzątającego jest fakt, że dysponuje on profesjonalnymi środkami czyszczącymi oraz nowoczesnym zapleczem technicznym. Profesjonalna firma utrzymująca czystość realizuje swoją pracę przy pomocy technologii i urządzeń, takich jak: inteligentne roboty, ręczne oraz samojezdne maszyny szorująco-czyszczące do różnych powierzchni, polerki czy myjki ciśnieniowe. W przypadku terenów zewnętrznych przydatne są natomiast meleksy, traktorki ogrodowe i quady. Warto pamiętać, że powierzenie pielęgnacji wyposażenia biura specjalistom przedłuży jego żywotność, co wygeneruje dodatkowe oszczędności w przyszłości.  

Jak często realizować usługę?

Częstotliwość usług serwisu sprzątającego możesz dopasować do potrzeb swojej firmy, czyli m.in. jej wielkości i liczby pomieszczeń w siedzibie. Agencja sprzątająca może zajmować się twoim biurem regularnie (nawet kilka razy w tygodniu) lub jedynie doraźnie, np. przed ważnym wydarzeniem firmowym czy podczas wiosennych lub świątecznych porządków. Kolejną zaletą jest to, że wizyty serwisu sprzątającego można dopasować do indywidualnego grafiku firmy i umówić je np. na późne godziny popołudniowe, gdy wszyscy pracownicy opuszczą biuro.  

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

Czasem trzeba jednak zacząć od podstaw… czyli od edukacji zespołu na temat utrzymania czystości w biurze. Jest to bowiem bardzo ważny element, który może zadecydować o komforcie wspólnej pracy. O czystości powinniśmy edukować od samego początku, czyli np. podczas obowiązkowego szkolenia BHP. Warto uświadamiać pracowników, że dbanie o czystość biura także należy do ich obowiązków, zwłaszcza w przypadku zajmowanych stanowisk pracy. Ważne, aby nie karać pracowników za nieporządek, a edukować oraz motywować do jego utrzymania.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *