Nowe standardy czystości w biurowcu

Przez w
226
Nowe standardy czystości w biurowcu

Ekologicznie i bezpiecznie

W utrzymaniu czystości w przestrzeniach biurowych coraz większe znaczenie ma aspekt proekologiczny. Przejawia się on w doborze bezpiecznych środków czyszczących, wykonanych z naturalnych produktów oraz w zwiększonej trosce o obniżanie zużycia wody i energii. Klienci coraz częściej wymagają od ekip sprzątających wyboru metod neutralnych dla środowiska, a przy tym gwarantujących bezpieczeństwo epidemiologiczne i utrzymanie wysokiego standardu świadczenia usługi.

Grzegorz Gałka, Prezes FM Solutions
Spoglądając na usług FM oczami klienta.


Dziś, kiedy sytuacja pandemiczna wydaje się być opanowana, klienci poszukują nowych kierunków działania. Coraz częściej w rozmowach z nami podnoszą kwestie ekologiczne. Liczy się bowiem o wiele bardziej długofalowa efektywność i zapewnienie przyjaznego środowiska pracownikowi. Wciąż jednak utrzymuje się wysoka wrażliwość na kwestie sanitarne.

– W FM Solutions zawsze z wielką starannością podchodzimy do realizacji usług sprzątania.
Zatrudniamy doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie i dysponujemy najwyższej jakości
sprzętem.


W zgodzie z normami


– Zawsze kładziemy nacisk na ekologiczne aspekty utrzymania czystości i minimalizację niekorzystnych oddziaływań na środowisko naturalne. Stosowane przez nas rozwiązania minimalizują zużycie energii, wody oraz środków czystości. Formalnym potwierdzeniem jest posiadany przez nas certyfikat ISO 14001:2015. Zdobywane latami doświadczenia pozwoliły nam sprostać nowym wyzwaniom w czasie pandemii. W efekcie stworzyliśmy systemowe rozwiązania, które zapewniają jednoczesne spełnienie najwyższych standardów higienicznych i ekologicznych. Jednym z wyraźnych symptomów zachodzących na naszych oczach zmian jest usługa ozonowania pomieszczeń.

Jak skutecznie zdezynfekować biura?


– Dezynfekcja powierzchni biurowych wymaga pogodzenia skuteczności z możliwie najniższą inwazyjnością w środowisko pracy. Najpopularniejsza jest dezynfekcja chemiczna, jednak nasze doświadczenia pokazują, że optymalnym rozwiązaniem w warunkach biurowych jest ozonowanie. Sprawdza się przy dezynfekcji sprzętu elektronicznego, materiałów papierowych, mebli tapicerowanych czy wykładzin podłogowych.


Ozonowanie jest obecnie najskuteczniejszą i zarazem najwygodniejszą metodą dezynfekcji
powierzchni biurowej. Jego najważniejsze atuty to:

  • pełna skuteczność – ozon jest silnym utleniaczem: błyskawicznie przenika przez otoczkę białkową wirusa, błony komórkowe bakterii i grzybów – unieszkodliwienie drobnoustrojów jest natychmiastowe;
  • zerowa inwazyjność – ozon nie niszczy dezynfekowanych powierzchni, nie uszkadza elektroniki, nie pozostawia żadnych fizycznych śladów;
  • łatwa i szybka aplikacja – w przeciwieństwie do środków chemicznych czy dezynfekcji światłem ultrafioletowych, ozon błyskawicznie dociera do wszystkich zakamarków mebli i sprzętu, a w efekcie odkażanie przebiega bardzo szybko.

Ozonowanie świetnie wpisuje się w ekologiczne trendy w sprzątaniu biurowców. Jest skutecznym sposobem pozbywania się drobnoustrojów. Jednocześnie pozostaje bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz zdrowia osób wykonujących pracę w dezynfekowanych pomieszczeniach.

Ekologiczne materiały i procedury czyszczenia 


Podstawą ekologicznego podejścia do sprzątania jest wyposażenie ekip porządkujących i wiedza, jak go używać. Wybór środków o sprawdzonym, jak najmniej oddziałującym na środowisko, ale także użytkowników pomieszczeń, składzie czy ich odpowiednie stężenie pozwalają zrobić pierwszy ważny krok. Kolejne to kupowanie tych środków w dużych
opakowaniach, co znacząco redukuje liczbę odpadów. A jeśli o odpadach mowa – wystarczy tylko wspomnieć o tym, że wybór ściereczek z mikrofibry czy odpowiednio wytrzymałych gąbek pozwala oszczędzić ogromne ilości wody oraz jednorazowych ręczników papierowych.

Na ekowynik składa się też użycie sprzętu o wysokiej jakości. To on pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a w razie awarii daje możliwość serwisowania i przedłużenia czasu pracy. W razie całkowitego zużycia czy zniszczenia jest w profesjonalny sposób utylizowany, by odzyskać surowce wtórne.

Wszystko wskazuje na to, że trend eko w zakresie profesjonalnego utrzymania czystości będzie stale się rozwijał i stawał się dla wielu klientów jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze dostawcy usług. Stoi za tym jedna ważna przesłanka, która trzeba rozpatrywać w dwóch aspektach. Jest nią bezpieczeństwo. Chodzi zarówno o
bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego i oczyszczanej przestrzeni, jak i osób sprzątających oraz użytkowników przestrzeni biurowych.

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *