Nowe standardy czystości w biurowcu

Przez w
Nowe standardy czystości w biurowcu

Spoglądając na usługi FM oczami klienta.

Ekologicznie i bezpiecznie

W utrzymaniu czystości w przestrzeniach biurowych coraz większe znaczenie ma aspekt proekologiczny. Przejawia się on w doborze bezpiecznych środków czyszczących, wykonanych z naturalnych produktów oraz w zwiększonej trosce o obniżanie zużycia wody i energii. Klienci coraz częściej wymagają od ekip sprzątających wyboru metod neutralnych dla środowiska, a przy tym gwarantujących bezpieczeństwo epidemiologiczne i utrzymanie wysokiego standardu świadczenia usługi.
Dziś, kiedy sytuacja pandemiczna wydaje się być opanowana, klienci poszukują nowych kierunków działania. Coraz częściej w rozmowach z nami podnoszą kwestie ekologiczne. Liczy się bowiem o wiele bardziej długofalowa efektywność i zapewnienie przyjaznego środowiska pracownikowi. Wciąż jednak utrzymuje się wysoka wrażliwość na kwestie sanitarne.

– W FM Solutions zawsze z wielką starannością podchodzimy do realizacji usług sprzątania.
Zatrudniamy doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie i dysponujemy najwyższej jakości
sprzętem.

W zgodzie z normami
– Zawsze kładziemy nacisk na ekologiczne aspekty utrzymania czystości i minimalizację niekorzystnych oddziaływań na środowisko naturalne. Stosowane przez nas rozwiązania minimalizują zużycie energii, wody oraz środków czystości. Formalnym potwierdzeniem jest posiadany przez nas certyfikat ISO 14001:2015. Zdobywane latami doświadczenia pozwoliły nam sprostać nowym wyzwaniom w czasie pandemii. W efekcie stworzyliśmy systemowe rozwiązania, które zapewniają jednoczesne spełnienie najwyższych standardów higienicznych i ekologicznych. Jednym z wyraźnych symptomów zachodzących na naszych oczach zmian jest usługa ozonowania pomieszczeń.

Jak skutecznie zdezynfekować biura?
– Dezynfekcja powierzchni biurowych wymaga pogodzenia skuteczności z możliwie najniższą inwazyjnością w środowisko pracy. Najpopularniejsza jest dezynfekcja chemiczna, jednak nasze doświadczenia pokazują, że optymalnym rozwiązaniem w warunkach biurowych jest ozonowanie. Sprawdza się przy dezynfekcji sprzętu elektronicznego, materiałów papierowych, mebli tapicerowanych czy wykładzin podłogowych.

Ozonowanie jest obecnie najskuteczniejszą i zarazem najwygodniejszą metodą dezynfekcji powierzchni biurowej. Jego najważniejsze atuty to:

  • pełna skuteczność – ozon jest silnym utleniaczem: błyskawicznie przenika przez otoczkę białkową wirusa, błony komórkowe bakterii i grzybów – unieszkodliwienie drobnoustrojów jest natychmiastowe;
  • zerowa inwazyjność – ozon nie niszczy dezynfekowanych powierzchni, nie uszkadza elektroniki, nie pozostawia żadnych fizycznych śladów;
  • łatwa i szybka aplikacja – w przeciwieństwie do środków chemicznych czy dezynfekcji światłem ultrafioletowych, ozon błyskawicznie dociera do wszystkich zakamarków mebli i sprzętu, a w efekcie odkażanie przebiega bardzo szybko.

Ozonowanie świetnie wpisuje się w ekologiczne trendy w sprzątaniu biurowców. Jest skutecznym sposobem pozbywania się drobnoustrojów. Jednocześnie pozostaje bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz zdrowia osób wykonujących pracę w dezynfekowanych pomieszczeniach.

Ekologiczne materiały i procedury czyszczenia 

Podstawą ekologicznego podejścia do sprzątania jest wyposażenie ekip porządkujących i wiedza, jak go używać. Wybór środków o sprawdzonym, jak najmniej oddziałującym na środowisko, ale także użytkowników pomieszczeń, składzie czy ich odpowiednie stężenie pozwalają zrobić pierwszy ważny krok. Kolejne to kupowanie tych środków w dużych
opakowaniach, co znacząco redukuje liczbę odpadów. A jeśli o odpadach mowa – wystarczy tylko wspomnieć o tym, że wybór ściereczek z mikrofibry czy odpowiednio wytrzymałych gąbek pozwala oszczędzić ogromne ilości wody oraz jednorazowych ręczników papierowych.

Na ekowynik składa się też użycie sprzętu o wysokiej jakości. To on pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a w razie awarii daje możliwość serwisowania i przedłużenia czasu pracy. W razie całkowitego zużycia czy zniszczenia jest w profesjonalny sposób utylizowany, by odzyskać surowce wtórne.

Wszystko wskazuje na to, że trend eko w zakresie profesjonalnego utrzymania czystości będzie stale się rozwijał i stawał się dla wielu klientów jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze dostawcy usług. Stoi za tym jedna ważna przesłanka, która trzeba rozpatrywać w dwóch aspektach. Jest nią bezpieczeństwo. Chodzi zarówno o
bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego i oczyszczanej przestrzeni, jak i osób sprzątających oraz użytkowników przestrzeni biurowych.

(wypowiedź dla magazynu Obiekty)